https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
Modernizacja układu napędowego suwnicy - Aktualności - Partner Serwis
Expand sidebar

Modernizacja układu napędowego suwnicy

publikacja: 12 maja 2021

W latach 1950 – 1990 krajowy przemysł wyprodukował na potrzeby rozwijającego się przemysłu wiele suwnic. 

Wraz z rozwojem gospodarczym kraju, rozwojowi podlegał proces myśli technicznej zapisanej w dokumentach normatywnych na podstawie których suwnice były projektowane i wytwarzane. Proces zmian najlepiej pokazuje tendencja w obniżaniu wysokości napięcia w obwodach sterowania suwnic, gdzie w pierwszych konstrukcjach układów napędowych suwnic z tego okresu wynosiło ono Us=380V (aparatura sterownicza rozłączała prądy robocze), a obecnie napięcie to wynosi Us=24V.

Aparaty elektryczne suwnic także uległy procesowi korzystnych zmian od nastawników stykowo – walcowych, które umieszczone były w obwodach napięć bezpośrednio roboczych po obecnie instalowane manipulatory, które pracują w obwodach sterowniczych suwnic o niskim napięciu co jest efektem oddzielenia obwodów wykonawczych od sterowniczych, a w urządzeniem realizującym rozruchi sterowanie elektrycznych silników napędowych jest przekształtnik. Czytaj dalej ...

 inż. Krzysztof Dobrzyniecki | Kierownik sekcji techniki i zaopatrzenia
Partner Serwis Sp. z o.o. | Oddział w Elblągu

Oferty pracyKontaktDla prasy

Strona wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów w Polityce Cookies.

x