https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
Kompleksowy remont 'rdzawego' wentylatora - Aktualności - Partner Serwis
Expand sidebar

Kompleksowy remont 'rdzawego' wentylatora

publikacja: 04 stycznia 2023

Na warsztat Partner Serwis jeszcze przed "sezonem grzewczym" przyjechał od jednego ze stałych klientów 10-letni wentylator promieniowy, który na co dzień pracuje w zakładach energetyki cieplnej jako wentylator wspomagający wyciąg spalin kotła. Od czasu jego produkcji nie był nigdy remontowany.

Diagnostyka wentylatora przeprowadzona na miejscu u klienta wskazywała potencjalne czynniki grożące awarią. Serwisanci Partner Serwis zdemontowali wentylator ze stanowiska na zakładzie klienta i przetransportowali do warsztatu.

Remont wentylatora oczywiście zaczęto od demontażu urzadzenia. Napęd elektryczny wentylatora, silnik o mocy 30kW, 500V poddany został kapitalnemu remont silnika elektrycznego. Wał napędu wentylatora wymagał istotnej korekty krzywizny wału.

Osłona zewnętrzna korpus wentylatora była dość zaawansowanie skorodowana zarówno od strony wciągu jak i od strony napędu. Podest na którym jest montowany napęd, również miał już zaawansowane oznaki korozji w postaci powierzchni "puchnącej" warstwy farby. Producencko wentylator posiadał bardzo dużo nitów łączących blachy kołnierza wylotu, kołnierza przy napędzie, przy otworze rewizyjnym, przez które czynniki zewnętrzne przyśpieszały naturalny proces korozji. Technologicznie mogliśmy to wykonać inaczej tj. bez kołnierzy i klient zgodził się na zaproponowane przez serwisanta Partner Serwis modernizacje wentylatora.

Było dużo pracy przy czyszczeniu ze starej powłoki farby i rdzy. Spod osłony usunięto stare wygłuszenie pod którym korpus wentylatora również miał zaawansowane oznaki korozji i z tej przyczyny niektóre z wibroizolatorów wymagały wymiany, tak samo jak fragment blachy przy otworze napędu.

Wirnik/turbina wentylatora wymagała naprawy łopatek, a kierownica powietrza z pokrywą wymiany. Wykonano i przyspawano nowe wibroizolatory. Korpus został zabezpieczony antykorozyjnie i ponownie wygłuszony. Osłona również została poddania zabezpieczeniu antykorozyjnemu, wymieniono uszczelnienie wału z wypełnieniem grafitowym. Urządzenie zostało pomalowane i wykonano diagnostykę po remontową. Sporządzono raport z wykonanych prac i diagnostyki, przetransportowano do klienta i zamontowano w miejscu pierwotnego zainstalowania.

Wentylator został objęty stałą opieką serwisową.

Obserwuj #PartnerSewis na LinkedIn.

Szczegółowa oferta - kontakt W celu zapoznania się ze szczegółową ofertą prosimy o kontakt:

Piotr Nowak
Kierownik Oddziału Serwisu w Olsztynie
605 254 733piotr.nowak@grupapartner.pl

Mariusz Szpunar
Kierownik Oddziału Serwisu we Wrocławiu
609 114 475mariusz.szpunar@grupapartner.pl

Marcin Buczkowski
Kierownik Oddziału Serwisu w Kwidzynie
785 883 503marcin.buczkowski@grupapartner.pl

Galeria zdjęć:
Oferty pracyKontaktDla prasy

Strona wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów w Polityce Cookies.

x