https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
Na skraju awarii - Aktualności - Partner Serwis
Expand sidebar

Na skraju awarii

publikacja: 28 kwietnia 2022

Ostatnimi czasy mieliśmy na warsztacie Partner Serwis w serwisie przekładni przemysłowych przypadek skrajnego wyeksploatowania przekładni. Wykonaliśmy diagnostykę przekładni walcowej pracującej przy napędzie walcarki w hucie stali. Wyniki pomiarów wykazywały rozbieżności. Przekładnia po diagnostyce trafiła na nasz warsztat w celu weryfikacji stopnia wyeksploatowania. Demontaż na części pierwsze pokazał skalę zużycia.  

Już podczas oględzin zewnętrznych przed demontażem przekładni zauważyliśmy mikro pęknięcia spawu mocującego gniazdo łożyska wału głównego w korpusie przekładni. Od środka korpusu pęknięcie było już duże. Stan zębów kół i wałów przekładni był na bardzo zaawansowanym stopniu zniszczenia. Efektem ścierania się zębów kół i wałów była warstwa osadu cząstek metalicznych na dnie korpusu, co z kolei było przyczyną zacierania się łożysk i niszczenia uszczelnienia.

Wynik weryfikacji stanu: kwalifikacja do kapitalnego remontu.

Szczegółowa oferta - kontakt W celu zapoznania się ze szczegółową ofertą prosimy o kontakt:

Marcin Buczkowski
Kierownik Oddziału Serwisu w Kwidzynie
785 883 503marcin.buczkowski@grupapartner.pl

Galeria zdjęć:
Oferty pracyKontaktDla prasy

Strona wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów w Polityce Cookies.

x