https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
Co było przyczyną awarii generatora? - Aktualności - Partner Serwis
Expand sidebar

Co było przyczyną awarii generatora?

publikacja: 01 września 2022

Na warsztat Partner Serwis przyjechał kolejny generator 2400kW/750V pracujący na co dzień w turbinie wiatrowej.

Był to przypadek awaryjny, gdyż przedmiotem zlecenia było ustalenie przyczyny wystąpienia awarii i wykonanie remontu generatora celem ich usunięcia.

Nie był to pierwszy generator od tego klienta i tej konstrukcji na naszym warsztacie, jednak poprzednie poddawane były standardowym przeglądom. Ten konkretny egzemplarz był u nas po raz pierwszy, więc nasza kadra inżynierska nie wiedziała czego się w tym przypadku spodziewać.

Diagnostyka generatora ustaliła, iż powodem awarii było uszkodzenie izolacji uzwojeń stojana generatora. Nastąpiło zwarcie uzwojeń stojana do masy w wyniku przetarcia i/lub przebicia izolacji spowodowane błędami w impregnacji lub podczas "klinowania" uzwojeń w żłobkach, które mogły mieć wpływ na poluzowanie klinów i osłabienie izolacji cewki. Nie stwierdzono oddziaływań zewnętrznych czynników mechanicznych w miejscu powstania zwarcia np.: dostania się elementów obcych.

Generator został po demontażu dokładnie z wszystkiego co zbędne oczyszczony, stojan został przezwojony, łożyska wymienione. Generator po zakończeniu remontu przeszedł ponownie diagnostyka i szczegółowe testy:

  • pomiar temperatur z wykorzystaniem czujników fabrycznych,
  • pomiar drgań, czas trwania min. 5 minut,
  • pomiar rezystancji uzwojeń,
  • pomiary rezystancji izolacji,
  • pomiar termowizyjne połączeń cewek, grzanie blach,
  • pomiar wyładowań niezupełnych,
  • testy generatora pod obciążeniem,

Z diagnostyki przygotowana została szczegółowa dokumentacja powykonawcza wraz z opisem i zdjęciami wykonanych prac, wynikami pomiarów, zestawieniem, wymienionych/uszkodzonych elementów, zakresem uszkodzeń, aprobatami oraz atestami na zastosowane materiały. Z tak przygotowanym raportem z remontu generator powrócił do klienta.

Szczegółowa oferta - kontakt W celu zapoznania się ze szczegółową ofertą prosimy o kontakt:

Marcin Buczkowski
Kierownik Oddziału Serwisu w Kwidzynie
785 883 503marcin.buczkowski@grupapartner.pl

Galeria zdjęć:
Oferty pracyKontaktDla prasy

Strona wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów w Polityce Cookies.

x