https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
Innowacja w oddziale kwidzyńskim - Aktualności - Partner Serwis
Expand sidebar

Innowacja w oddziale kwidzyńskim

publikacja: 25 listopada 2021

Sekcja elektroenergetyki działająca w ramach Centrum Serwisowego w Kwidzynie jakiś czas temu zaczęła specjalizować się w przeglądach technicznych aparatury elektroenergetycznej. 

W tym celu w zeszłym roku zakupiony został przyrząd do badania niejednoczesności działania wyłączników Egil firmy Megger. Do prawidłowego działania tego urządzenia potrzebne jest dodatkowe źródło zasilania. Niestety producent oferuje je w cenie skutecznie odstraszającej klienta, dlatego samodzielnie zbudowaliśmy odpowiedni zasilacz. Ten zasilacz był przedmiotem naszej zeszłorocznej innowacji. Oferował on, oprócz regulowanej wartości napięcia DC i AC do zasilania układu wyzwalania Egila, dodatkowe zasilanie do napędu silnika zazbrajania, cewek podnapięciowych oraz 24 Vdc i 12 Vdc do ewentualnego dodatkowego zasilania zabezpieczenia polowego w rozdzielniach SN.

Zasilacz zbudowany został głównie z materiałów znalezionych w naszym magazynie (pozostałości z poprzednich projektów) oraz dodatkowych drobnych zakupów.

Podczas przeglądów zdarza nam się badać jednocześnie wyłączniki SN i nn. Niestety, badając wyłączniki SN blokowaliśmy sobie możliwość zbadania wyłączników nn. Zgodnie z normą PN-E 04700 dla nn wystarczy sprawdzenie zadziałania i nie jest wymagany pomiar czasów zadziałania. Dlatego podjęliśmy decyzję o budowie nowego układu dedykowanego do sprawdzenia wyłączników nn. Podobnie jak we wcześniejszej konstrukcji zastosowaliśmy regulowane źródło napięcia AC i DC, ale dodatkowo zastosowaliśmy przekaźnik impulsowy umożliwiający nastawienie długości trwania impulsu załącz/wyłącz.

Z tego zasilacza także możemy sprawdzać działanie silnika zazbrajania oraz cewek podnapięciowych.

W obecnej wersji brak jeszcze dodatkowych zasilaczy 12 Vdc oraz 24 Vdc do ewentualnego zasilania układów elektronicznych wyłącznika.

inż. serwisu Remigiusz Michalski | Partner Serwis Sp. z o.o. | Centrum serwisowe w Kwidzynie

Galeria zdjęć:
Oferty pracyKontaktDla prasy

Strona wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów w Polityce Cookies.

x