https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
https://www.high-endrolex.com/30
Inteligentne sterowanie oświetleniem - projekt zrealizowany dla Michelin Polska S.A. - Aktualności - Partner Serwis
Expand sidebar

Inteligentne sterowanie oświetleniem

publikacja: 15 marca 2021

Projekt inteligentnego sterowania oświetleniem zrealizowany przez Partner Serwis Sp. z o.o. dla Michelin Polska S.A. w ramach umowy ryczałtowej kompleksowego utrzymania infrastruktury oświetleniowej zakładu.

Nasi Klienci starają się modernizować i rozwijać coraz więcej obiektów. Poszukują innowacji, a przede wszystkim ograniczenia kosztów swojej działalności z dużym naciskiem na ograniczenie zużycia energii elektrycznej.

Zgodnie z tym trendem, nasz Klient Michelin Polska w Olsztynie postawił na nieszablonowe rozwiązanie podczas modernizacji oświetlenia. Założeniem było stworzenie inteligentnego oświetlenia hali przy pomocy sterownika DALI na komponentach firmy HELVAR.

Jest to pierwsza tego typu modernizacja realizowana przez Michelin, a także pierwsza modernizacja realizowana przez oddział Partner Serwis w Olsztynie. Oprócz innowacyjnego podejścia do sterowania oświetleniem rozwiązanie charakteryzuje się wysoką żywotnością, szacowana na minimum 10 lat od założenia.

Realizowany przez nas projekt opierał się na DALI czyli uniwersalnym protokole komunikacyjnym do systemów oświetlenia. Protokół umożliwia komunikację między wszystkimi urządzeniami sterującymi: odbiornikiem świetlnym, sensorami ruchu i natężenia światła, a także włącznikiem. Magistrala DALI pozwala na przyporządkowanie poszczególnych opraw oświetleniowych wraz z ich sensorami do poszczególnych grup. Pamięć urządzenia pozwala na utworzenie 16 takich grup, a pod jedną magistralę możemy podpiąć maksymalnie 64 urządzenia. Oczywiście istnieje możliwość łączenia magistral i powiększanie maksymalnej liczby urządzeń. Czytaj dalej ...

 

Mateusz Rokicki | Inżynier serwisu
Partner Serwis Sp.z o.o. | Oddział w Olsztynie
 

 

 

Galeria zdjęć:
Oferty pracyKontaktDla prasy

Strona wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów w Polityce Cookies.

x